fbpx ...

Muzeum Kolejki Wąskotorowej W Sochaczewie​

Skansen posiada największy zbiór taboru wąskotorowego na Starym Kontynencie. W skansenie znajdują 163 wyremontowanych eksponatów, a ponad 50 oczekuje na konserwację. Dodatkową atrakcją jest przejazd 18km trasą z Muzeum do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Czerwińsk i Wyszogród

To dwa małe i senne miasteczka. Obydwa były ważnymi ośrodkami historycznymi. W latach świetności ważniejszymi niż Warszawa. Warto poczuć klimat tych miejscowości. Pomyśleć o ich dawnych polskich i żydowskich mieszkańcach, obejrzeć ginącą starą zabudowę, oraz poobserwować życie mieszkańców małych polskich miejscowości. W Wyszogrodzie znajduje się bardzo ciekawe muzeum regionalne.

Pałac w Sannikach

Został wybudowany w XVIII wieku przez rodzinę Pruszaków. Przy dobrach funkcjonowała również cukrownia. 1828 w Sannikach gościł Fryderyk Chopin. Dziś w Pałacu odbywają się liczne koncerty.

Leoncin

Malutka miejscowość w której urodził się Isaac Singer. Góruje nad nią, usytuowany na wydmie, neogotycki kościół z czerwonej cegły, okalane cmentarzem. W gminie Leoncin jest też pomnik upamiętniający powstańców styczniowych czyli Sosna Powstańców z 1863 roku.

Kampinoski Park narodowy

To ogromny kompleks leśny, położony w pradolinie Wisły. Ogromne zróżnicowanie w ukształtowaniu terenu pozwala na oglądanie w KPN zarówno mokradeł jak i wydm. Liczne zwierzęta z Puszczy Kampinoskiej zaglądają do naszej agroturystyki.

Dom urodzenia Fryderyka Chopina

Żelazowa Wola to wspaniały dwór, a w zasadzie prawa oficyna dworu Skarbków, w której mieszkali Chopinowie. Dom urodzenia Fryderyka Chopina otoczony jest 7 ha parkiem. Pomimo braku oryginalności eksponatów muzeum doskonale oddaje klimat minionych lat oraz opowiada o życiu sławnego kompozytora.

Kościół w Brochowie

Pierwszy kościół w Brochowie powstał najprawdopodobniej przed 1113 rokiem. Obecny kościół – zamek jest związany z rycerstwem i wielokrotnie popadał w ruinę. W jego historię wplotły się również losy historii rodziny Chopinów.

Pałac w Nieborowie

Muzeum w Nieborowie i Arkadii powstało w 1945 roku. W jego skład wchodzą Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie i Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii.

Dawna świątynia Olenderska.

W Secyminie przy drodze wiodącej do Wisły można zobaczyć jedyny zachowany na Mazowszu drewniany zbór luterański zbudowany w 1923 roku przez kolonistów, wyznawców kościoła ewangelicko-augsburskiego. Obecnie służy parafii rzymsko- katolickie.

Twierdza Modlin

Jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce, położona nad Wisłą, Narwią i Wkrą. Łączy w sobie wieki historii. Od Napoleona do II wojny światowej. Dziś oferuje liczne atrakcje turystyczne.

Klasztor
w Czerwińsku

Czyli Sanktuarium Matki Bożej Pociesznej, Salezjanie – Czerwiński, został konsekrowany w 1161. Mimo wielu remontów w okresie gotyku, renesansu i baroku zachował charakter romański. W świątyni znajduje się największy zespół malowideł romańskich w Polsce. Największe lata świetności Klasztor przeżywał w po 1410, od kiedy w tym miejscu modlił się Władysław Jagiełło, który przeprawił się przez Wisłę, w drodze na Grunwald.

Skansen w Wiączeminie

Zawiera wspaniałe zbiory dotyczące osadnictwa przybyszów z Fryzji, Flandrii i Niemiec, którzy osiedlali się na tych terenach od XVII do połowy XIX wieku, zwanych Olendrami. Olendrzy, do drugiej wojny światowej, byli integralnymi mieszkańcami Polski, podobnie jak ludność pochodzenia żydowskiego.

Łowicz i skansen Łowicki

Łowicz słynie w pięknych strojów ludowych, ale to również wspaniały skansen, ogromna, klimatyczna starówka i diecezja z licznymi zabytkowymi kościołami.

Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy.

To turystyczne wrota do Puszczy Kampinoskiej. Przybliżą nam wiedzę przyrodniczą oraz życie dawnych mieszkańców tych lasów.

Pozwól sobie na chwilę wytchnienia

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.